#Windtunnel Handifly

Mezinárodní projekt s cílem podpořit rozvoj létání ve větrném tunelu jako aktivity vhodné pro osoby s handicapy.

Hurricane Factory Praha se v letech 2020 až 2022 podílela na mezinárodním projektu #Windtunnel Handifly (#WH). Jednalo se o projekt organizovaný Francouzskou parašutistickou federací (FFP) za podpory EU Erasmus +, jehož cílem byla podpora rozvoje létání ve větrném tunelu neboli indoor skydivingu jako aktivity vhodné pro osoby s handicapy.

Více informací lze nalézt na: https://www.ffp.asso.fr/wh/

Hurricane Factory Praha na projektu spolupracovala také s Cestou za snem, Sportovním klubem vozíčkářů Praha, Speciální základní školou Poděbrady, Centrem Paraple, UK FTVS a dalšími organizacemi, kterým moc děkujeme.

V rámci první části projektu mělo více než sto osob s handicapem v České republice a tisíce osob s handicapem v Evropě možnost zkusit si létání ve větrném tunelu.

V druhé části bylo vybraným osobám s handicapem umožněno trénovat létání jako sport a v květnu 2022 závodili na prvních mezinárodních závodech v indoor skydivingu pro handicapované letce v Marseille, ve Francii.

V rámci přípravy českých reprezentantů na závody ve Francii a za spolupráce s organizátory #WH uspořádala Hurricane Factory Praha zjednodušenou verzi závodů pro letce s handicapy při příležitosti 8. Otevřeného mistrovství České republiky nebo Czech Open v lednu 2022. Akce se zúčastnili zkušení letci, kteří v tunelu trénují dlouhodobě a pravidelně, ale i začátečníci, jež před závody trénovali létání jen několik desítek minut.

A tady pár videí:

Protože Hurricane Factory Praha chce létání osob s handicapy a #WH projekt podporovat i nadále, pří 9. Otevřeném mistrovství České republiky bude disciplína #WH opět zahrnuta do programu. Tentokrát je předpokládaná větší i zahraniční účast.

Informace pro případné zájemce jsou v angličtině zde.
Pro informace v čestině prosím napište na sportflight.praha@hurrianefactory.com.

60 VTEŘIN
V HURRICANE
FACTORY

ekvivalent jednoho seskoku

BEZPEČNÉ
A PRO KAŽDÉHO

od 5 do 100 let

LETOVÉ FOTO
A VIDEO

K dispozici po odlétání

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Vyber umístnení