#Windtunnel Handifly

Mezinárodní projekt s cílem podpořit rozvoj létání ve větrném tunelu jako aktivity vhodné pro osoby s handicapy.

Hurricane Factory Praha se v letech 2020 až 2022 podílela na mezinárodním projektu #Windtunnel Handifly (#WH). Jednalo se o projekt organizovaný Francouzskou parašutistickou federací (FFP) za podpory EU Erasmus +, jehož cílem byla podpora rozvoje létání ve větrném tunelu neboli indoor skydivingu jako aktivity vhodné pro osoby s handicapy. Více informací lze nalézt na: https://www.ffp.asso.fr/wh/

Hurricane Factory Praha na projektu spolupracovala také s Cestou za snem, Sportovním klubem vozíčkářů Praha, Speciální základní školou Poděbrady, Centrem Paraple, UK FTVS a dalšími organizacemi, kterým moc děkujeme.

V rámci první části projektu mělo více než sto osob s handicapy v České republice a tisíce osob s handicapy v Evropě možnost zkusit si létání ve větrném tunelu.

V druhé části bylo vybraným osobám s handicapem umožněno trénovat létání jako sport a v květnu 2022 závodili na prvních mezinárodních závodech v indoor skydivingu pro handicapované letce v Marseille, ve Francii.

Druhé mezinárodní závody tohoto typu se uskutečnily u nás v Hurricane Factory Praha při příležitosti Otevřeného Mistrovství České republiky v indoor skydivingu neboli Czech Open. Závodů se zúčastnili sportovci s postižením svalové síly (paraplegici), letci s chybějící končetinou nebo letci, kteří se potýkají s následky mozkové obrny. Česká republika měla 4 reprezentanty, z nichž Gabriela Knapová obsadila celkově druhé místo a byla vyhlášená jako nejlepší žena závodu.

Ani ne měsíc po těchto závodech byl na každoročním zasedání Mezinárodní parašutistické komise (pod Mezinárodní leteckou federací) schválen vznik komise pro létání osob s handicapy, takže lze předpokládat, že za rok či dva budou osoby s handicapy moci závodit i o titul Mistra světa či Evropy.

VIDEA:

Níže ještě překlady hodnocení podílu Hurricane Factory Praha na celém tomto projektu:

Jérôme David (zástupce ředitele Francouzské parašutistické federace): Hurricane Factory Prague (HFP) bylo skvělým partnerem Francouzské parašutistické federace. Díky dynamice svého týmu a kreativitě manažerů vneslo HFP do projektu spoustu energie organizováním klíčových akcí v důležitých okamžicích. Obrovská gratulace Šárce Ferrerové a HFP, kteří dali dynamiku a mezinárodní rozměr #handiflyRACE. Tyto báječné výsledky představují pro Evropskou unii velmi silný symbol sociálního začlenění prostřednictvím sportu.

Patrice Girardin (předseda komise pro létání osob s handicapy pod Mezinárodní parašutistickou komisí): Projekty, které realizujeme, jsou často iniciovány sny, které si vytvoříme. Za programem handifly a jeho výsledkem, tj. závody handifly jsou ti, kteří považovali program za politicky korektní, a ti, kteří se pustili do práce, aby se tento sen uskutečnil. HFP je toho symbolem: partner od začátku FFP na programu Erasmus, HFP se svým týmem a jeho dynamikou ukázaly, že příběh nekončí. Skvělý tunel a jeho vybavení pro handicapované, ale nejen to! Laskavost, reaktivita, profesionalita, to vše ztělesňuje Šárka, ale i celý tým HFP, kterému tímto moc děkujeme! Show bude pokračovat.

60 VTEŘIN
V HURRICANE
FACTORY

ekvivalent jednoho seskoku

BEZPEČNÉ
A PRO KAŽDÉHO

od 5 do 100 let

LETOVÉ FOTO
A VIDEO

K dispozici po odlétání

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Vyber umístnení