NÁŠ PŘÍBĚH

Společnost Hurricane Factory byla založena v roce 2012. Od té doby poskytuje nevšední zážitky ve formě létání korigovaného vlastním tělem, také známé jako indoor skydiving.

První větrný tunel působící pod touto značkou se nachází v Praze – Letňanech. Postavily jej české Strojírny Litvínov jako jejich první tzv. aerodynamický tunel. Jednalo se o úspěšný projekt. Tunel nejen že je stále v provozu, ale každým rokem roste jeho popularita a počet letových hodin.

Strojírny Litvínov spolupracují s Hurricane Factory už od vzniku této společnosti.
Strojírny Litvínov jsou expertní firmou v průmyslovém oboru konvenčního a CNC obrábění kovů. Od stavby větrného tunelu v Praze se jejich působení rozšířilo po celé Evropě. Současně jsou jejich větrné tunely provozovány také v Belgii, Francii, Rusku, Španělsku, Švýcarsku a na Slovensku a další jsou současně ve výstavbě v Německu, Polsku a Itálii.

V roce 2013, po dokončení tunelu v Praze, otevřela Hurricane Factory další na Slovensku, konkrétně v regionu Liptov. Tento tunel je součástí velkého prázdninového letoviska s aquaparkem a obklopují jej Nízké a Vysoké Tatry a další majestátné hory. Proto byl tunel pojmenován Tatralandia.

V roce 2016 Hurricane Factory otevřel další dva větrné tunely. Jeden v Berlíně, Německu a další v Madridu, Španělsku. Tyto dva tunely se od předešlých liší nejen nejnovějšími technologiemi a designem, ale také svou velikostí. Kulatá skleněná letová komora pražského i slovenského tunelu má průměr 4.3m (14ft). Letová komora dvou nových tunelů má průměr 5.2m (17ft).

Hurricane Factory ale není jen provozovatelem větrných tunelů. Je také organizátorem mnoha akcí a soutěží v indoor skydivingu. Poukázat lze například na Knights of Prague, mezinárodní soutěž v dynamickém létání čtyřek (4way Dynamic), která se uskutečnila v roce 2013. Tato soutěž přispěla k nastavení laťky v pořádání soutěží v indoor skydivingu ve světě a také podpořila rozvoj dynamického létání jako nové disciplíny v rámci tohoto sportu.

Další velkou událostí pořádanou Hurricane Factory bylo 1. FAI Mistrovství světa v indoor skydivingu (1st FAI World Indoor Skydiving Championships), které se uskutečnilo v roce 2015. Jednalo se o první oficiální tunelové mistrovství světa pořádané pod záštitou Mezinárodní letecké asociace FAI. Jsme zvláště hrdí na fakt, že reprezentatni a instruktoři Hurricane Factory participovali ve všech pěti disciplínách – létání ve formacích (Formation Skydiving), vertikální létání ve formacích (Vertical Formation Skydiving), Freestyle, dynamické létání dvojek a čtyřek (Dynamic 4way & 2way).

Hurricane Factory podporuje mnoho letců a týmů. Někteří z těch, kteří začali a naučili se létat v našich větrných tunelech, jsou současně řazeni mezi světovou leteckou špičku. Ostatní létají prostě jen proto, že je to baví a nebo chtějí zažít něco nového a jedinečného.

V Hurricane Factory se sny o létání stávají skutečností!

60 VTEŘIN
V HURRICANE
FACTORY

ekvivalent jednoho seskoku

BEZPEČNÉ
A PRO KAŽDÉHO

od 5 do 100 let

LETOVÉ FOTO
A VIDEO

K dispozici po odlétání

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Vyber umístnení