ČASTÉ OTÁZKY

Objevili jste neobvyklý, adrenalinový a naprosto bezpečný sport a zábavu pro každého! Přijďte a vyzkoušejte si létat bezpečně v aerodynamickém tunelu, v pohodlné výšce a pod neustálým dohledem našich profesionálních instruktorů.

JAK DLOUHO PŘED ČASEM LETU SE MÁM DOSTAVIT?
Je třeba, abyste se na recepci Hurricane Factory dostavili minimálně 45 minut před letem. V tomto čase už není žádná rezerva, počítejte tedy například i s tím, že může být nepříznivá dopravní situace. Upozorňujeme, že v případě, že se včas nedostavíte, váš let bez náhrady propadá, proto prosím naplánujte výlet k nám s dostatečným předstihem.

CO JE VĚTRNÝ TUNEL?
Větrný tunel je simulátor volného pádu, který generuje souvislé proudění vzduchu o rychlosti až 270 km/h. V prosklené letové komoře o průměru 4,3 metrů a celkové výšce neuvěřitelných 14 m si můžete vyzkoušet, jaké to je létat a zažít pocit volného pádu.

MŮŽE LÉTAT KAŽDÝ BEZ ROZDÍLU NA VĚK A ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ?
Ne, letu se nemůžou zúčastnit osoby:

  • dětí mladších 5 let
  • těhotných žen
  • osob s problémy s ramenními klouby (nebezpečí luxace)
  • osob pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek
  • osob s poruchou krevního oběhu a srdce
  • osob s problémy se zády, plotýnkami či jakýmkoli zraněním
 

POMŮŽE MI POSILOVÁNÍ RUKOU, RAMEN, NOHOU A ZAD PŘI LÉTÁNÍ V SIMULÁTORU?
Létání v simulátoru může být pro netrénované letce poměrně namáhavé. Při létání jsou kladeny nároky na svaly, které běžně v jiných sportech nepoužíváme. Proto jakékoli posilování určitě není na škodu. Nejdůležitější pro úspěšné létání je pohyblivost a schopnost koordinace pohybů.

MUSÍM MÍT PŘILBU A RUKAVICE?
Z bezpečnostních důvodů je nutné mít v tunelu přilbu. Rukavice nutné nejsou, ale mohou zabránit případnému odření kůže při pokročilejším létání, abyste se neodřeli o stěny letové komory.

STAČÍ JEDNA HODINA PRO ZVLÁDNUTÍ LETU V SEDĚ?
To záleží na Vašich předcházejících zkušenostech a kondici. Poté, co jste schopni ovládat své tělo ve stabilní pozici na břiše, začnete se učit létat na zádech a poté se naučíte přechody mezi těmito polohami. Pokud toto vše zvládnete, můžete se začít učit létat v sedě. Ze začátku je nutné mít k dispozici zkušeného instruktora.

CO SE STANE, KDYŽ SE VYMKNU KONTROLE?
Dokonce ani sportovní letci nejsou v simulátoru sami. Zkušení instruktoři jsou s méně zkušenými letci přímo v tunelu a u zkušených letců na ně dohlíží ze dveří tunelu.
Instruktoři jsou vyškoleni i na takovéto situace a rychle dokáži letci pomoci.

MOHU LÉTAT S VLASTNÍ KOMBINÉZOU A PŘILBOU?
Ano, každý sportovec používá svou vlastní výbavu. Není možné však létat s vlastní videokamerou či fotoaparátem.

ZÍSKÁM V SIMULÁTORU NOVÉ ZKUŠENOSTI S VOLNÝM PÁDEM?
Hurricane Factory navozuje stejné podmínky jako při volném pádu. Polohy a pohyby těla jsou úplně stejné jako při volném pádu. Většina začínajících parašutistů má přípravu právě v Hurricane Factory, kde trénují stabilní polohu těla, otáčení, stabilní pozici při otvírání padáku. Snižuje to stres v průběhu reálného volného pádu při výcviku AFF.

CO SE STANE, KDYŽ MI VE VĚTRNÉM TUNELU ULETÍ NAPŘÍKLAD BOTA, HODINKY NEBO KLÍČE?
Pravděpodobně dojde k poškození nebo úplnému zničení předmětu, který uletěl. V horším případě bude pokračovat větrným proudem- odlítne nahoru a vrátí se opět spodem a může letce zasáhnout poměrně velkou rychlostí. Proto se v takovém případě hned let ukončí. V některých případech může dojít i k poškození samotného ventilátoru. V tomto případě se simulátor z bezpečnostních důvodů automaticky vypne a je nutné z tunelu odstranit cizí předměty.
Proto Vás žádáme, abyste do letové komory nenosili žádné cizí předměty.

JAK DLOUHO MOHU LÉTAT VE VĚTRNÉM TUNELU?
Let v simulátoru vyžaduje nemalé úsilí. Celé tělo funguje, zapojují se všechny svaly a tudíž se časem i unaví. Už i 3 minuty letu jsou nezapomenutelným zážitkem. Na začátek doporučujeme 3, 6 či 9 minut na osobu.
Zkušení letci létají např. i více než 1 hodinu denně. Ta je však rozdělena do několika bloků např. po 10 či 15 minutách a mezi tím mají letci pauzy na odpočinek, či na rozbor letu.

JE MOŽNÉ ABY LÉTALA VÍCE NEŽ JEDNA OSOBA V SIMULÁTORU VE STEJNÉM ČASE?
Zkušených letců může být ve větrném tunelu až 6 najednou. Začátečník je vždy v tunelu jen s instruktorem. Pokud se k nám budete vracet a začnete ovládat své pohyby v proudu vzduchu, je možné létat např. ve dvou či více letcích.

MOHU SE U VÁS OBČERSTVIT?
V Hurricane Factory je krásná restaurace, kde si můžete dát oběd, večeři či jen posedět u kávy. Z restaurace je vidět i na letovou komoru. Restaurace je přístupná samozřejmě nejen pro letce. Můžete tedy kdykoli přijít třeba jen na něco dobrého a pozorovat letce při létání.

MOHU ZŮSTAT A DÍVAT SE NA OSTATNÍ LETCE?
Okolo tunelu je galerie pro diváky, kde se můžete usadit do gauče a pozorovat ostatní letce. Tato galerie je přístupná i pro ty, co nelétají či pro doprovod letců.

JE MOŽNÉ ZÍSKAT VIDEOZÁZNAM Z MÉHO LETU?
Samozřejmě to možné je. Video systém je integrovaný přímo v technologii Hurricane Factory. Každý vstup je tedy zaznamenán a uchován v systému po dobu cca 7 dní. Po letu Vám tedy můžeme připravit USB záznam a odnesete si ho cca do 15 minut po Vašem letu.

JAK DLOUHO TRVAJÍ JEDNOTLIVÉ VSTUPY?
Doba létání v Hurricane Factory je obvykle rozdělena do 1,5 minutových vstupů. Délka jednotlivých vstupů je volitelná, většinou záleží na fyzické kondici a druhu létání. Zkušenější letci volí např. i 2,5 minutové vstupy. U začátečníků je vstup automaticky 1,5 minuty.

MOHU NOSIT ŠPERKY NEBO HODINKY PO DOBU LETU?
Šperky a jakékoli volné předměty mohou v důsledku vysoké rychlosti proudění vzduchu ulétnout a mohou poranit letce nebo poškodit technologii tunelu. Před zahájením létání se tedy ujistěte, že máte prázdné kapsy, sundané náramky, hodinky, náušnice i řetízky. Vše si můžete umístit do uzamykatelných skříněk v našich šatnách.

JE MOŽNÉ PŘERUŠIT LÉTÁNÍ?
Kdykoliv! Na instruktáži Vám instruktor ukáže signál pro přerušení letu, pokud by se Vám cokoliv nelíbilo. Poté Vám pomůže s opuštěním tunelu.

JAK MOHU OVLIVNIT VÝŠKU LÉTÁNÍ?
Před letem dostanete instruktáž, kde Vám naši instruktoři vysvětlí vše potřebné a ukáží Vám pohyby, jak ovládat své tělo. Všechny pohyby se provádějí pomocí polohy vlastního těla.

CO JE HIGH FLY?
V případě stabilního létání naši instruktoři nabízí letcům možnost připlatit si tzv. High Fly. Jedná se o točivé létání tunelem několik metrů nahoru a dolů, přičemž instruktor letce bezpečně drží po celou dobu manévru. Naprostá většina letců to považuje za vyvrcholení celého zážitku, a proto doporučujeme si tenhle extra adrenalin k létání přidat.

JAK SE DOSTANU DO PROUDĚNÍ VZDUCHU?
Letci se dostanou do proudu vzduchu dveřmi ve spodní části letové komory tak, že si na proud vzduchu jednoduše lehnou. Náš instruktor Vám při vstupu pomůže a vše vysvětlí na předletové instruktáži. Ucítíte, jak proud vzduchu zvedne vaše nohy a budete létat v tzv. základní pozici.

MOHU SI S SEBOU DO SIMULÁTORU VZÍT FOTOAPARÁT NEBO KAMERU?
S fotoaparátem ani kamerou nesmíte do letové komory. V ostatních prostorách můžete fotit bez problémů. Pokud s sebou máte doprovod, může Vám pořídit fotografie nebo videozáznam přes sklo.

DÁ SE V TAK SILNÉM VZDUCHU NORMÁLNĚ DÝCHAT?
Většinou lidé s dýcháním v silném proudu vzduchu problémy nemají. V případě, že by Vám proud vzduchu dělal problémy při dýchání, dá se tento problém vyřešit integrální helmou.

JE LETEC V LETOVÉ KOMOŘE SÁM?
V průběhu celého letu je s váma v letové komoře náš zkušený instruktor. Instruktor mj. pomáhá i s nástupem do tunelu, může regulovat rychlost proudění vzduchu a pomáhá vám najít tu správnou pozici těla důležitou pro stabilní let. Dohlíží na bezpečnost po celou dobu.

NEVÍM, CO MĚ ČEKÁ. PORADÍ MI NĚKDO?
Před vaším letem dostanete od instruktorů podrobné informace o tom, jak let probíhá, jak se v letové komoře chovat. Vysvětlí Vám signály ke komunikaci, protože se v tunelu neuslyšíte. Nemusíte se ničeho bát, instruktoři Vám vše vysvětlí a ochotně odpoví na Vaše dotazy.

MÁM OMEZENOU POHYBLIVOST, ŠPATNĚ VIDÍM, JSEM NESLYŠÍCÍ. MOHU I PŘESTO LÉTÁNÍ VYZKOUŠET?
Určitě můžete. Naši instruktoři mají zkušenost jak s létáním vozíčkářů, amputářů, nevidomých i neslyšících letců. V některých případech Vám budou nápomocni 2 instruktoři. Nemusíte se ničeho bát. Věříme, že se Vám bude u nás líbit a jen prosíme, abyste po vytvoření rezervace požádali naši recepci emailem na praha@hurricanefactory.com o přidání poznámky o povaze postižení rovnou k vaší konkrétní rezervaci.

NOSÍM KONTAKTNÍ ČOČKY NEBO BRÝLE. JE TO PROBLÉM?
Máme k dispozici brýle, které překryjí dioptrické brýle, proto se nemusíte bát, rozhodně to není žádná překážka.

POTŘEBUJI NĚJAKOU ZVLÁŠTNÍ VÝBAVU?
Každému letci zapůjčíme kombinézu, přilbu a brýle.

CO SI S SEBOU MÁM PŘINÉST?
Doporučujeme jen sportovní boty na zavazování, pohodlné oblečení pod kombinézu a hlavně dobrou náladu. O vše ostatní se postaráme my.

PRO JAK VELKOU SKUPINKU JE LÉTÁNÍ VHODNÉ?
Jediné omezení je Váš finanční rozpočet a časové možnosti. Minimum na osobu jsou tři minuty. Pokud Vás tedy bude 20, potřebujete minimálně 60 minut letu. Umíme i firemní akce pro např. 50 či 100 osob.

JE MOŽNÉ ZAKOUPIT DO HURRICANE FACTORY DÁRKOVÝ POUKAZ?
Dárkové poukazy je možné zakoupit přes náš e-shop (platba kartou či převodem), popřípadě i kdykoli na naší recepci (platba kartou či hotově).

JAK VYSOKÁ JE RYCHLOST VZDUCHU V SIMULÁTORU VOLNÉHO PÁDU?
Průměrná rychlost je okolo 180 km/hod. Profesionální letci trénují i při rychlostech až 270 km/hod.

MÁ PROUD VZDUCHU V HURRICANE FACTORY VŽDY STEJNOU RYCHLOST?
Rychlost vzduchu záleží na hmotnosti letce a jeho letové poloze. Instruktor v řídící místnosti reguluje rychlost větru v závislosti na letci, který je právě v tunelu. Rychlost větru je nižší u lehčích letců a vyšší u těžších letců.

JAK VYSOKO MOHU LÉTAT VE VĚTRNÉM TUNELU?
Větrný tunel je vysoký 14 m. Po získání určitých dovedností mohou letci vyletět až do této výšky.

JAK LÉTÁNÍ BEZ PADÁKU FUNGUJE?
Hurricane Factory je adrenalinová atrakce. Čtyři velké ventilátory poskytují laminární proudění vzduchu identické s rychlostí volného pádu jako při reálném seskoku z letadla.

MOHU JAKO NEZLETILÝ LÉTAT BEZ PŘÍTOMNOSTI ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ?
Aby se nezletilé osoby mohly účastnit létání ve větrném tunelu, je vyžadováno, aby přišli v doprovodu odpovědného zákonného zástupce či osoby, které byl nezletilý svěřen do péče, a aby tato odpovědná osoba na místě podepsala prohlášení a souhlas s aktivitou.

MÁŠ NĚJAKOU DALŠÍ OTÁZKU?
praha@hurricanefactory.com

60 VTEŘIN
V HURRICANE
FACTORY

ekvivalent jednoho seskoku

BEZPEČNÉ
A PRO KAŽDÉHO

od 5 do 100 let

LETOVÉ FOTO
A VIDEO

K dispozici po odlétání

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Vyber umístnení